Infrastruktura serwerowni

Wszystko co służy bezpieczeństwu

TIER III CLASS DATA CENTERS

Centrum Danych (Data Center) to odpowiednio przygotowany budynek i pomieszczenia, które mają zapewnione:

nadmiarowe i redundantne zasilanie w energię elektryczną,

wiele łącz światłowodowych,

systemy kontroli dostępu,

wczesną detekcję dymu,

automatyczne gaszenie gazem obojętnym np. (FM200),

nadmiarowe systemy klimatyzacji precyzyjnej.

DRC (Disaster Recovery Center) - Zabezpiecz swoje dane w dwóch lokalizacjach!

W nodea.pl rozumiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo Twoich danych. Dlatego stworzyliśmy DRC (Disaster Recovery Center) oparte na naszych dwóch lokalizacjach - w Gdańsku i Gdyni. Nasze dwie strategicznie rozmieszczone serwerownie zapewniają nie tylko zwiększoną ochronę przed awariami i utratą danych, ale także kontynuację działalności nawet w przypadku największych katastrof.

Wiemy, jak istotne jest zapewnienie niezawodnego połączenia między naszymi serwerowniami w Gdańsku i Gdyni. Dlatego stworzyliśmy infrastrukturę łączącą te lokalizacje za pomocą niezależnych włókien światłowodowych, które wchodzą i wychodzą z budynków z różnych stron i biegną różnymi trasami z wykorzystaniem studzienek światłowodowych.

Długość tego połączenia światłowodowego wynosi około 70 km, zapewniając nie tylko fizyczną separację między lokalizacjami, ale także minimalne opóźnienia. Z dumą informujemy, że opóźnienia te wynoszą około 0,3 ms, co przekłada się na niezwykle szybkie przesyłanie danych między Gdańskiem a Gdynią.

Dzięki temu niezawodnemu połączeniu światłowodowemu, nasze serwerownie mogą działać jako jedna spójna jednostka, umożliwiając płynną migrację danych i zapewniając redundancję między lokalizacjami. Niezależnie od tego, czy korzystasz z usług cloud computing czy hostingu nasze połączenie światłowodowe gwarantuje wysoką przepustowość i niezawodność.

Centrum Danych TIER III

Gdynia

Powierzchnia całkowita : 720 m2

Liczba szaf rack: 90

Moc: 600 kW

Generator prądu 750 kVA ze zbiornikami na 4500l

Infrastruktura do podpięcia niezależnego, mobilnego agregatu

System UPS Emerson (N+1)

System gaszenia gazem FM200

System chłodzenia oparty o zimne/ciepłe korytarze

Centrum Danych TIER III

Gdańsk

Powierzchnia całkowita : 450 m2

Liczba szaf rack: 120

Moc: 600 kW

2 generatory prądu

2 trafostacje

System UPS Benning (N+1)

System wczesnej detekcji dymu VESDA

System gaszenia gazem FM200

FIZYCZNE ZABEZPIECZENIA

System wczesnej detekcji dymu oraz automatyczny system gaszenia gazem

Budynki serwerowni monitorowane i chronione są całodobowo oraz posiadają elektroniczny system kontroli dostępu. Serwerownie wyposażone są w system wczesnej detekcji dymu VESDA oraz automatyczny system gaszenia gazem FM200.

Wszystko co służy bezpieczeństwu

Bezpieczne łącza

Przełącznice światłowodowe większości Telekomów ogólnopolskich i lokalnych: Orange, Netia, UPC, Task, Exatel, T-Mobile, Limes/Vectra, TBTelecom, Telkros, Atman

Dywersyfikacja kanalizacji teletechnicznych oraz podejść do budynków (światłowody wchodzą do budynku z różnych stron, czyli tzw. zabezpiecznie przeciwkoparkowe)

Carrier-neutral data center - zdywersyfikowani dostawcy łączy do centrum danych (kilka wyjść do globalnej sieci i punktów wymiany ruchu – EPIX, TPIX, Thinx)

Najwyższym celem jest Twój sukces!

Wierzymy, że dzięki staranności oraz sumienności pomagamy odnosić sukces. Każdego dnia administratorzy przeglądają dzienniki zdarzeń, odczytują setki powiadomień z monitoringu by zapewnić jak najwyższą dostępność usług. Świadectwem jakości naszych usług jest liczne grono zadowolonych klientów.